PROJEKTYde


bilingua.jpg logo.jpg Logo_AZP.jpg
„Mini Klub Odkrywców Języka Niemieckiego”
- Bilingua – łatwiej z niemieckim.
 Mamo, tato wolę wodę Akademia zdrowego przedszkolaka
logo-bajeczna-ksiega.jpg zdrowoisporotowologopngbeztla.jpg aquafreshwpisy.jpg
Bajeczna księga Sportowo i zdrowo Akademia aquafresh

 

 

Mini klub języka niemieckiego Praca dzieci na materiałach i grach z mini klubu "Bilingua-łatwiej z niemieckim!"

Projekt "Mamo, Tato wolę wodę" - Suberabsorbenty - Dlaczego pieluszka nie przecieka?

Projekt "Mali Odkrywcy" - zjawisko elektryzowania.

Projekt " Mamo. Tato. Wolę wodę" - Wodna muzyka.

Projekt "Mali Odkrywcy" - Jak nadmuchać balon bez wysiłku? Obserwacja zaistniałej reakcji chemicznej w wyniku połączenia sody oczyszczonej i octu.

Nasze przedszkolaki przygotowują pyszne i zdrowe przekąski.

Projekt "Mali Odkrywcy" - Zimo, Zimo gdzie jesteś? - bałwanki i śniegowe kule z produktów spożywczych:)

Projekt czytelniczy z naszymi kochanymi Rodzicami " Mamo, Tato poczytaj mi".

Dzieci wysłuchały opowiadania "Schlaf schön kleiner Igel" napisanego przez Sopie Schönwald i Nadine Reitz.

"Dzień Dyni"

Co można zrobić z dyni i w jakich obszarach życia może się przydać? - tego dowiedziały się dzisiaj dzieci. W trakcie różnych aktywności przedszkolaki poznawały budowę, konsystencję, smak, zapach i wytrzymałość tego sezonowego warzywa. Dzień pełen wrażeń:)

Jesień na zajęciach językowych i plastycznych.

Do tematu o jesieni dzieci z grupy tęczowej wykonały wiele przeróżnych zabaw językowych jak i zadań plastycznych np. jeża z folli aluminiowej, plasteliny i nasion słonecznika. Dzieci rozłożyły koło z porami roku i próbowały odnaleźć na nim jesień.

Projekt "Mali Odkrywcy" - obserwacja efektu połączenia soku z cytryny z sodą.

Projekt ,, W warzywnym świecie" w naszym przedszkolu

Obfitość w różne warzywa zachęciła nas do realizacji projektu "W warzywnym świecie". Dzieci poznały wartości odżywcze warzyw, zrozumiały potrzebę ich spożywania, wykonały z panią Julią z Niemiec piękne prace plastyczne za pomocą ziemniaczanych stempelków, stworzyły ziemniaczane ludziki, brały udział w eksperymentach a na koniec tygodnia w zajęciach kulinarnych "Mały Masterchef" upiekły zdrowe, marchewkowe babeczki.

Praca z masami plastycznymi sprawia przedszkolakom z Opola wiele radości. Mogą się tak bawić godzinami. Taka zabawa pozwala rozwijać ich kreatywność i przede wszystkim wspiera rozwój małej motoryki.

Na podstawie stacji dzieci uczyły się wiele się o zmysłach człowieka.

Mogły zasmakować kwaśny smak cytryny, słodki jabłek, słony etc. Musiały wykonać zadania na słuch i wzrok oraz za pomocą magicznego woreczka dotykały  przedmiotów ukrytych w nim. 

Popołudnie z eksperymentami - w świecie mydlanych baniek.

Dzień Ziemi i Zdrowia

W dniu 24.04.2019 obchodziliśmy w przedszkolu "Dzień Ziemi i Zdrowia". Przedszkolaki w trakcie zajęć utrwaliły zasady segregacji śmieci i wykazały się ogromną wiedzą na temat zasad dbania o środowisko. Dzieci poznały etapy wytwarzania papieru i tego na co można przetworzyć zebraną makulaturę. Przeprowadziliśmy również eksperymenty badające właściwości papieru. Kulminacyjnym punktem dzisiejszego dnia był pokaz mody ekologicznej - dzieci wspólnie z rodzicami przygotowały piękne stroje. Na koniec przedszkolaki przygotowały pyszny zdrowy koktajl. Dzień pełen wrażeń i ważnych informacji zostanie na pewno na długo każdemu w pamięci.

Grupa młodsza i projekt kamienie.

Projekty kulinarne:

Dzieci mogły sobie przygotować zdrowe i słodkie dania: ozdabialy pierniki, przygotowywały sobie na drugie śniadanie pieczone jabłka, przygotowywały i piekły waniliowe muffiny.

PONIEDZIAŁKOWE EKSPERYMENTY - CUDOWNY ŚWIAT KOLORÓW