AKTUALNOŚCIde

Wizyta w Gospodarstwie Agroturystycznym w Przysieczy. Dzień pełen wrażeń.

Spotkanie ze zwierzętami, przejazd bryczką i kucykiem, zabawa przy akompaniamencie akordeonu oraz inne atrakcje wypełniły czas na dzisiejszej wycieczce. Dziękujemy gospodarzom za serdeczne przyjęcie.

Projekt "Mali odkrywcy" - W jaki sposób przenika woda do liścia kapusty?

Kompozycje z darów jesieni.

Projekt kulinarny - przepyszne i zdrowe, rozgrzewające herbatki ziołowe.

Zajęcia z robotyki w naszym przedszkolu. Budujemy roboty i programujemy.

Praca na materiałach w naszym przedszkolu

"Dziecko jest budowniczym człowieka. Każdego człowieka na tym świecie ukształtowało dziecko, którym kiedyś był." (Maria Montessori)

Projekt ,, W warzywnym świecie" w naszym przedszkolu

Obfitość w różne warzywa zachęciła nas do realizacji projektu "W warzywnym świecie". Dzieci poznały wartości odżywcze warzyw, zrozumiały potrzebę ich spożywania, wykonały z panią Julią z Niemiec piękne prace plastyczne za pomocą ziemniaczanych stempelków, stworzyły ziemniaczane ludziki, brały udział w eksperymentach a na koniec tygodnia w zajęciach kulinarnych "Mały Masterchef" upiekły zdrowe, marchewkowe babeczki.

Praca z masami plastycznymi sprawia przedszkolakom z Opola wiele radości. Mogą się tak bawić godzinami. Taka zabawa pozwala rozwijać ich kreatywność i przede wszystkim wspiera rozwój małej motoryki.

"Owocowy zawrót głowy"

Projekt związany z owocami trwał cały tydzień. Przedszkolaki polisensorycznie poznawały owoce. Dzieci wykorzystując owoce wykonywały bardzo ważne ćwiczenia z różnych obszarów: ważyły je, mierzyły, myły, kroiły i obierały. Podczas trwania projektu wykonaliśmy również różne eksperymenty z owocami w roli głównej. Dzieci wykonały przepiękne prace plastyczne a po skończonej pracy mogły delektować się przepysznym kompotem, który same ugotowały.

Eksperyment w grupie Słoneczek

Poniedziałkowy eksperyment w grupie Słoneczek związany był z tematem tygodnia "W ogrodzie". Dzieci wykonując polecenia krok po kroku stworzyły "Dyniowy wulkan". Było wybuchowo:)

Urodziny w naszym przedszkolu.

Wszystkiego najlepszego!!!

Literkowy dzień - dzieci ozdabiały literki swojego imienia.

Praca na materiałach Montessori w grupie Słoneczek

Wakacyjne wspomnienia z muszelkami w roli głównej.