AKTUALNOŚCIde

Jarmark Adwentowy

Mimo kapryśnej aury bardzo udany Jarmark Bożonarodzeniowy z wieloma kulinarnymi niespodziankami i prawdziwie gorącą i serdeczną atmosferą! Bardzo dziękujemy!

Spotkanie z Mikołajem w naszym przedszkolu.

 

Niezapomniany Mikołaj

 Dzieci z naszego  przedszkola były na szczególnej wycieczce 4 grudnia we Wrocławiu. W Teatrze Lalek zobaczyły  na przedstawienie "Czarodziejski flet" W. A. Mozarta. Bezpośrednio po nim wraz z Papageną zwiedziły miejsce, w którym przechowywane są różne lalki. Dzieci wróciły zachwycone również  jarmarkiem świątecznym na wrocławskim rynku, jak również światem dolnośląskiej kolei w miniaturze.

29 listopada świętowano w przedszkolu Andrzejki. Dzieci przebrały się za wróżki, czarownice i czarodziejów wykonywały również zadania i wróżby. Na koniec dzieci miały możliwość lania wosku i z powstałych wzorów przepowiadały sobie przyszłość.

Nasz montessoriański rytuał urodzinowy.

W poszukiwaniu dinozaurów.

Dzieci z przedszkola w Opolu uczestniczyły w ciekawych zajęciach szachowych, na których poznaliśmy podstawowe zasady i reguły tej gry.

14.11 przyjechał do nas teatrzyk, nie taki zwyczajny, a teatrzyk kamischbai z Niemiec. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści w języku niemieckim..

„Podróż do krainy wierszy"

15 listopada 2018 odbyła się pierwsza edycja konkursu międzyprzedszkolnego „Podroz do krainy wierszy". Dzieci z trzech naszych przedszkoli Raszowej, Goslawic I Opola wykazały się kreatywnością i umiejętnościami recytatorskimi, za co wszyscy zostali nagrodzeni.

Nastrojowe obchody święta św. Marcina w Opolu z niecodziennym przedstawieniem i przepysznymi rogalami marcińskimi.
Bardzo dziękujemy!

Kolejne uroczyste urodziny Montessoriańskie

Dzień Dyni w grupie słoneczek i dyniowe ludki:)

Nauka poprzez eksperymentowanie - fascynujące obrazy na mleku:)

W ramach tygodnia "Nasze zdrowie" przedszkolaki ćwiczyły na swoich pluszakach zakładanie opatrunku.To były ważne zajęcia!

Wycieczka do Leśniczówki w Opolu Grotowicach. Dużo pozytywnych wrażeń i dobra zabawa.

Święto pieczonego ziemniaka

To był wspaniały dzień. Wykopki, bieg z ziemniakiem, rzucanie ziemniakiem do celu i wiele innych sportowych konkurencji a przy tym ciekawe informacje na temat ziemniaka , ziemniaczane grzybki i ludziki oraz to co najlepsze pieczone ziemniaczki z ogniska. Pycha

Świętujemy urodziny w naszym przedszkolu!

 

Tęczowy projekt

Grupa starsza otrzymała podczas pasowania nowa nazwę i z tego względu zostało im przygotowywane wiele aktywności. Dzieci oglądały gim edukacyjny o tym jak powstaje tęcza i jakie ma kolory. Stworzyli własne obrazy przedstawiające teczę, eksperymentowanli i próbowali dzięki światłu i wodzie zobaczyć teczę w sali oraz nauczyli się piosenki, która później stała się również hymnem grupy. 

Gospodarstwo agroturystyczne "Jabłoniowy sad"

Piękna pogoda zachęca do wycieczek, dlatego wybraliśmy się do gospodarstwa agroturystycznego "Jabłoniowy sad" w Szczedrzyku. Poznawaliśmy przyrodę wszystkimi zmysłami, krocząc wśród zwierząt, pachnących ziół, darów ogrodu, wsłuchiwaliśmy się w odgłosy natury. Kiedy zgłodnieliśmy przyszedł czas na przyrządzenie przekąski, placków jabłkowych. Niektórzy w tym czasie tworzyli artystyczne kompozycje z darów jesieni, a pozostali zamienili się w badaczy smaków i znawców ziaren, strączków oraz nasion. Nasz pracowity dzień zwieńczył wspólny posiłek przy ognisku.

Dzień ochrony środowiska

W każdy poniedziałek robimy wycieczkę w okolicy przedszkola. Dzieci miały możliwość pobawić się w detektywów i obrońców środowiska. Pomimo tego, że są tacy mali, w dziedzinie ochrony środowiska bardzo rozwinęli się. Nauczyli się tego dlaczego należy dbać o środowisko i jak wpływa na społeczeństwo, jaka rolę odgrywają odpady i dlaczego należy je segregować.

Nauka poprzez eksperymentowanie - czy jest możliwe zanurzenie łódki z pasażerem w wodzie w taki sposób, aby nie dostała się do niej woda?

Na to pytanie starały się odpowiedzieć nasze małe przedszkolaki:)

Jesienne inspiracje w przedszkolu

W naszym przedszkolu jesień jest kolorowa, a tak ją przeżywamy. Wszystkim życzymy wspaniałej jesiennej aury.

Grupa słoneczek pracuje z darami jesieni.

Jesienią wzmacniamy odporność sokiem z marchewki i przy okazji zdobywamy dużo innych umiejętności:)

01.10.2018 nasi najmłodsi na festiwalu piosenki niemieckojęzycznej w Gminie Tarnów Op.

Jak krojenie jabłek potrafi skupić uwagę dziecka? Zrobiliśmy przepyszny Apfelmuss.

Praca z materiałem Montessori.

Nauka poprzez eksperymentowanie - wybuch cytrynowego wulkanu:)

Degustacja owoców rosnących w sadzie wszystkimi zmysłami a przy okazji nauka słownictwa:)

Grupa młodsza i projekt kamienie.

Ananas w roli głównej. Wielozmysłowe poznawanie świata:)

Po wakacyjnej przerwie czekała na nas w przedszkolu niespodzianka od naszego wolontariusza Tobiasa.

Dziękujemy bardzo za taki wspaniały prezent i serdecznie pozdrawiamy:)