AKTUALNOŚCIde

Eksperymenty w naszym przedszkolu

W trakcie projektu eksperymenty przedszkolaki miały okazję stworzyć własną Lawa - Lampę.
Dzieci samodzielnie dodawały składniki aby uzyskać końcowy efekt pięknego tańca kolorowych bąbelków.
Ciąg dalszy nastąpi:)

Z wizytą w dyniowym świecie

W poniedziałek 25.09.2017 wybraliśmy się z przedszkolakami do opolskiego gospodarstwa zajmującego się uprawą dyń. Zostaliśmy bardzo mile przyjęci przez gospodarzy. Wysłuchaliśmy ciekawej opowieści o dyniach, widzieliśmy ich różne rodzaje, wielkości i kolory, a na naszych oczach pan gospodarz wykrawał z dyni śmieszną buzię. Zebraliśmy pestki, aby na wiosnę posadzić je również w naszym ogrodzie. Mogliśmy zwiedzić całe gospodarstwo, a później zjedliśmy ze smakiem drugie śniadanie. Każdy z nas mógł zabrać ze sobą malutką dynię na pamiątkę.

Jesienne porządki

Nadeszła jesień, a także czas jesiennych prac w ogrodzie. Przedszkolaki z Opola postanowiły posprzątać swoje najbliższe otoczenie. Złapały miotły, łopatki i ruszyły do pracy. Pomysłowe dzieci wykorzystały nawet rowerek do przewożenia zmiecionych liści. Było przy tym dużo śmiechu i zabawy, a także nauki, bo teraz każdy już wie jak prawidłowo trzymać miotłę i szufelkę.

Kreatywny projekt o jabłku!

Dzieci z naszego przedszkola przez cały tydzień brały udział w projekcie edukacyjnym "Jabłko". Przedszkolaki dowiedziały się jak rośnie jabłoń, jakie są odmiany jabłek, poznały różne ich smaki oraz nauczyły się co można z jabłka zrobić. W trakcie trwania projektu dzieci upiekły jabłecznik i ciasteczka z jabłkami, zrobiły jabłkowe chipsy oraz ugotowały jabłkowy mus. Nauka połączona z zabawą - to sama przyjemność.