AKTUALNOŚCIde

-2.jpg
Zapachniało świętami

w naszej szkole i przedszkolu,

piękne występy dzieci, smakołyki na

straganach i cudowna atmosfera.

Z serca dziękujemy Wszystkim naszym Rodzicom i Przyjaciołom!

Uroczyste obchody św. Marcina w naszej szkole i przedszkolu

W piątkowe popołudnie 10.11. już tradycyjnie dzieci z naszej szkoły i przedszkola wraz z rodzicami brały udział w dniu wspomnienia św. Marcina.Obchody rozpoczęły się przemarszem z lampionami na czele z św. Marcinem na białym koniu, nabożeństwo ku czci św. Marcina wraz z prezentacją przygotowaną przez naszych uczniów a na zakończenia dnia wspólne ognisko i pyszny rogal świętomarciński! Dziękujemy wszystkim zaangażowanym!

Urodzinowy rytuał w naszym przedszkolu - 3 urodzinki Poli.

Poli       i       Emilki

Przedszkolaki zagłębiły się w świat muzyki. Poznały nazwy różnych instrumentów, delektowały się różnymi gatunkami muzyki oraz same ją tworzyły. Dzieci eksperymentowały z dźwiękami i tworzyły piękne prace.

Pasowania na przedszkolaka.

Pierwsze pyszne jesienne babeczki upiekły dzieci:)


Dziękujemy Rodzicom za wspaniały prezent na Dzień Nauczyciela.
 
Było słodko, zdrowo i przepysznie!

Eksperymenty w naszym przedszkolu

W trakcie projektu eksperymenty przedszkolaki miały okazję stworzyć własną Lawa - Lampę.
Dzieci samodzielnie dodawały składniki aby uzyskać końcowy efekt pięknego tańca kolorowych bąbelków.
Ciąg dalszy nastąpi:)

Z wizytą w dyniowym świecie

W poniedziałek 25.09.2017 wybraliśmy się z przedszkolakami do opolskiego gospodarstwa zajmującego się uprawą dyń. Zostaliśmy bardzo mile przyjęci przez gospodarzy. Wysłuchaliśmy ciekawej opowieści o dyniach, widzieliśmy ich różne rodzaje, wielkości i kolory, a na naszych oczach pan gospodarz wykrawał z dyni śmieszną buzię. Zebraliśmy pestki, aby na wiosnę posadzić je również w naszym ogrodzie. Mogliśmy zwiedzić całe gospodarstwo, a później zjedliśmy ze smakiem drugie śniadanie. Każdy z nas mógł zabrać ze sobą malutką dynię na pamiątkę.

Jesienne porządki

Nadeszła jesień, a także czas jesiennych prac w ogrodzie. Przedszkolaki z Opola postanowiły posprzątać swoje najbliższe otoczenie. Złapały miotły, łopatki i ruszyły do pracy. Pomysłowe dzieci wykorzystały nawet rowerek do przewożenia zmiecionych liści. Było przy tym dużo śmiechu i zabawy, a także nauki, bo teraz każdy już wie jak prawidłowo trzymać miotłę i szufelkę.

Kreatywny projekt o jabłku!

Dzieci z naszego przedszkola przez cały tydzień brały udział w projekcie edukacyjnym "Jabłko". Przedszkolaki dowiedziały się jak rośnie jabłoń, jakie są odmiany jabłek, poznały różne ich smaki oraz nauczyły się co można z jabłka zrobić. W trakcie trwania projektu dzieci upiekły jabłecznik i ciasteczka z jabłkami, zrobiły jabłkowe chipsy oraz ugotowały jabłkowy mus. Nauka połączona z zabawą - to sama przyjemność.