AKTUALNOŚCI

Projekt: Cztery Żywioły

Podczas dzisiejszych zajęć uczniowie klasy III dowiedzieli się o korzyściach i zagrożeniach wynikających z istnienia czterech żywiołów. Dodatkowo uczniowie wykonali plakaty, gdzie każda grupa miała za zadanie opisanie danego zjawiska.

Nasi uczniowie świętują Dzień Ziemi

W szkole w Opolu gościliśmy specjalistów - dietetyków, którzy opowiedzieli uczniom o zagrożeniach wynikających z niewłaściwego odżywiania się.

Nasi uczniowie świętują Dzień Ziemi

 

Krótka historia pisma.

Uczniowie klasy piątej w ramach zajęć poznali historię pisma na przestrzeni wieków - wysłuchali interesujących opowieści i brali udział w aktywnych ćwiczeniach. Poznali również materiały piśmiennicze: od tabliczki glinianej, poprzez papirus, pergamin, aż do książki. Mogli także wypróbować własnych sił rozszyfrowując trudne, ale jakże ciekawe rodzaje pism.

Lektura całkiem inaczej...

"Tajemniczy ogród" to książka, która zainspirowała dzieci z klasy 4 do stworzenia własnego "żywego ogrodu", podsumowującego poznaną lekturę. Na lekcji języka polskiego powstały ciekawe kolaże treści książkowych z ogrodową zielenią...

01.10.2018 nasi uczniowie na festiwalu piosenki niemieckojęzycznej w Gminie Tarnów Op.

Wyjazd uczniów klasy I-III do Gospodarstwa Agroturystycznego "Jabłoniowy Sad" w Szczedrzyku.

Wycieczka uczniów do Gospodarstwa Agroturystycznego odbyła się w czwartek (27.09.2018). Na miejscu czekało wiele niespodzianek dla naszych uczniów. Dzieci odwiedziły tłocznię soków, stworzyły domek dla owadów, oraz miały możliwość przejścia przez ścieżkę sensoryczną. Na koniec zostało zorganizowane ognisko. Dzień zaliczamy do bardzo udanych.

Dzisiaj w naszej szkole świętowaliśmy "Europejski Dzień Języków". Dzieci miały sporo dobrej zabawy.

Dzień pieczonego ziemniaka

Dnia 21.09.2018 w naszej szkole obchodziliśmy święto pieczonego ziemniaka. Uczniowie klas 1-3 poznali historię powstania ziemniaka, wykonali "ziemniaka-cudaka" oraz każdy mógł wykonać swoją ziemniaczaną pieczątkę. Nie zabrakło również stacji, gdzie uczniowie mogli wykazać się kulinarnie, tworząc szaszłyki z ugotowanych ziemniaków oraz innych warzyw.

W "Jabłoniowym Sadzie"

Klasa 4 i 5 na ciekawych dwujęzycznych zajęciach o sadzeniu jabłoni,produkcji soku,smażenia naleśników w Gospodarstwie Agroturystycznym Jabłoniowy Sad w Szczedrzyku. Z uszanowaniem

Aktywne zajęcia z wychowania fizycznego.

„MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI”

W 2003 r. Peter H. Reynolds wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. Opowiastka zawarta w “The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i tak w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia.

W piątek – 13 września - obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień kropki”. Uczniowie klas 4 i 5 przyszli do szkoły ubrani w „kropkowe stroje”. Na języku polskim tworzyli ciekawe kropkowe prace. Dzieci wyszukiwały „kropkowane” części mowy oraz odkrywały swoje talenty na „kropkowych” kartkach. Następnie tworzyły niezwykły plakat, którego motywem przewodnim była kropka. Na koniec klasie odbyła się sesja zdjęciowa i ... kropka.

Kreatywna praca na świeżym powierzu Uczniowie za pomocą masy solnej stworzyli maski, które zostały przyklejone do pnia drzewa.

 

Nowy rok szkolny 2018/2019 powitany z radością i uśmiechem.

Po dwumiesięcznym odpoczynku powitaliśmy w szkole wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli. Życzymy wszystkim wielu sukcesów, wyzwań oraz ciekawych doświadczeń.


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19

w poniedziałek 03.09.2018 o godzinie 8.30/ Zapraszamy!

jpg
Cieszymy się na wspólną przygodę edukacyjną!