AKTUALNOŚCI

Jesienne zabawy z liśćmi na zajęciach świetlicowych

Wizyta uczniów klas IV, VI w Muzeum Śląska Opolskiego.

Uczniowie podziwiali wystawę rycin i akwafort holenderskiego mistrza pt. "Rembrandt 350". Następnie udaliśmy się wszyscy nad Stawek Barlickiego, gdzie odbyły się zajęcia w plenerze.

Lekcja przyrody w terenie:

1) tworzymy książkę prawdziwego przyrodnika

2) nauka o elementach mapy/planu poprzez tworzenie własnych map skarbów

Praca z materiałem Montessori w naszej szkole.

Odkrywanie zawodów- piekarza. Klasa 2. na wycieczce do piekarni. Bardzo dziękujemy!

"Tajemniczy ogród" to książka, która zainspirowała dzieci z klasy 4 do stworzenia własnego "żywego ogrodu", podsumowującego poznaną lekturę. Na lekcji języka polskiego powstały ciekawe kolaże treści książkowych z ogrodową zielenią...

Jesienne impresje na edukacji plastycznej w klasie II.


Uczniowie uczestniczyli w niezwykłej lekcji plastyki, podczas której tworzyli wspaniałe kompozycje z darów jesieni. Do stworzenia obrazów użyli m.in. liści, kasztanów, żołędzi oraz jarzębiny.

Wizyta w Centrum Zagospodarowania Odpadów

 
Wycieczka uczniów klasy I i II do Centrum Zagospodarowania Odpadów w ramach projektu „Wspólna akcja segregacja” realizowanym przez Miasto Opole. Głównym celem projektu jest szeroko rozumiana edukacja ekologiczna w zakresie prawidłowego gospodarowania odpadami komunalnymi. Wyjazd bardzo udany.

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe

Klasa 3 i 4 miała wyjątkową okazję odwiedzić Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w Polskiej Nowej Wsi. Wszystko dzięki tacie Jasia - Panu Mateuszowi, który zdradził nam jak wygląda praca ratownika medycznego w medikopterze. To była fantastyczna przygoda. Dziękujemy za zajęcia edukacyjne i pyszny poczęstunek.

Światowy Dzień tabliczki mnożenia

4.10 obchodziliśmy IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie brali udział w różnych konkurencjach, które sprawdzały ich umiejętności związane z tabliczką mnożenia. Po licznych zmaganiach wyłoniono zwycięzców - Mistrzów, którzy w poniedziałek odebrali nagrody.

Zajęcia plastyczne na świetlicy w szkole.

W dniu Święta Zjednoczenia Niemiec uczennice klasy 6 uczestniczyły w podchodach w sercu miasta Opola i uplasowały się na trzecim miejscu. Gratulujemy!

Wyjątkowo z powodu awarii na pływalni zajęcia wf klas 1-3 odbyły się w plenerze. Mały deszcz to żadna przeszkoda dla naszych wysportowanych uczniów.

Praca na warsztatach z technik skutecznego uczenia się z uczniami klasy 5.

Na lekcjach języka polskiego

W ostatnim tygodniu, na lekcjach języka polskiego, uczniowie naszej szkoły zdobyli wiele umiejętności... Łączyliśmy nowe technologie z kreatywnością. Podczas nauki pisania listów, uczniowie wykorzystywali internet do wyszukiwania ważnych informacji, ulic i kodów pocztowych, następnie wpisywali wyszukane adresy na własnoręcznie zaprojektowanych, indywidualnych i niepowtarzalnych kopertach (nawet znaczki były wykonane własnoręcznie).

W dniu chłopaka, męska część klasy 5 nie miała łatwo...

Nasi "mężczyźni" musieli sprostać wyzwaniom postawionym przez dziewczyny,m.in. wykazać się w sporcie, zatańczyć balet, wcielić się w rolę bohaterów. Każdy z chłopców wykonał zadanie bez problemu i zasłużył na pyszny poczęstunek

Dzień Chłopaka w naszej klasie 1. z wieloma niespodziankami.

Sprzątanie świata

W trzecim tygodniu września odbyło się sprzątanie świata. Oprócz tradycyjnego sprzątania terenu wokół szkoły uczniowie dowiedzieli się kilku ważnych rzeczy o ekologii oraz stworzyli mapy myśli jak można dbać o nasze otoczenie.

Opolski Teatr Lalki i Aktora.

W pochmurną środę,starsze uczniowie odwiedziły Opolski Teatr Lalki i Aktora i przeżyły istny kryminał komediowy! Spektakl "Niedopałki" na podstawie książki, przedstawia perypetie skarpetkowych gangów, które podczas walk, odkrywają, że ważniejsze od dawnych zatargów są przyjaźń, współpraca i wzajemna pomoc.

Nasi uczniowie świętowali europejski dzień języków z dużą porcją zabawy.

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W naszej szkole uczniowie również obchodzili ten dzień!
 Powstały piękne prace, a na języku polskim zajęliśmy się wszystkimi znakami interpunkcyjnymi, pisząc wypracowania, m.in. "O okrągłej, miłej Pani Kropce" i "Niegrzecznym panu Przecinku"...

Zajęcia edukacyjne

Uczniowie klas 1-3 odwiedzili dziś/ 17.09.2019 siedzibę Stobrawskiego Parku Krajobrazowego w Ładzy. Tam odbyły się zajęcia edukacyjne o walorach parku. Następnie udaliśmy się na spacer po zabytkowych miejscach w Pokoju, a na sam koniec było ognisko z kiełbaskami. Dzień na świeżym powietrzu minął nam bardzo szybko!

Zajęcia świetlicowe w naszej szkole
Uczniowie zaprojektowali i stworzyli własne pędzle z naturalnych materiałów.

Ruszyły zajęcia sportowe na basenie, na których uczniowie naszej szkoły uczą się pływać oraz rozwijają umiejętności i technikę pływania.

Zajęcia Montessori w najszej szkole

Początek szkoły to doskonały czas na wspólne zabawy na świeżym powietrzu. Dziś wszyscy uczniowie naszej szkoły wybrali się na piknik. W otoczeniu zieleni był czas na rozmowy, wspomnienia z wakacji i aktywność sportową.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20.

Zapraszamy Wszystkich naszych uczniów na wspaniałą przygodę poznawania świata!

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20
 
w poniedziałek 02.09.2019 o godzinie 9.00
Zapraszamy!

 
Cieszymy się na wspólną przygodę edukacyjną!

mg02.jpg