AKTUALNOŚCI

Uroczyste obchody św. Marcina w naszej szkole i przedszkolu

W piątkowe popołudnie 10.11. już tradycyjnie dzieci z naszej szkoły i przedszkola wraz z rodzicami brały udział w dniu wspomnienia św. Marcina.Obchody rozpoczęły się przemarszem z lampionami na czele z św. Marcinem na białym koniu, nabożeństwo ku czci św. Marcina wraz z prezentacją przygotowaną przez naszych uczniów a na zakończenia dnia wspólne ognisko i pyszny rogal świętomarciński!  Dziękujemy wszystkim zaangażowanym!

Stroiki dyniowe w klasie 3 na lekcji plastyki.

 

PRACA NA STACJACH PODCZAS ZAJĘĆ PLASTYKI

W dniu 31.10.2017 uczniowie klasy IV mogli uczestniczyć w ciekawej lekcji plastyki. Podczas 2 godzin uczniowie pracowali metodą stacyjną. Na stacjach dzieci mogły poznać życie i twórczość znanych polskich i niemieckich malarzy, dowiedzieć się o technikach plastycznych, dziedzinach sztuk plastycznych, a także stworzyć własną definicję pojęcia „plastyka”. Nie zabrakło również stacji, gdzie uczniowie mogli wykazać się swoją kreatywnością. Czwartoklasiści mogli m.in. wykonać collage, bukiet oraz witraż z żywych liści. Zajęcia można zaliczyć do bardzo udanych.

Nasi Kochani RODZICE!!!! Z serca dziękujemy!!!

Impresje z nocnej akcji przed dniem nauczyciela i efekty po....
 
Bardzo oryginalny pomysł z przeznaczeniem dla wszystkich! Cieszymy się niezmiernie!

Teatr

Wspaniała gra aktorska, efekty specjalne, piękne tańce a to wszystko na konfrontacjach teatralnych w Tarnowie Opolskim zaprezentowali nasi uczniowie! Tematem przewodnim była podróż po Niemczech, kreatywności nie było końca! Gratulujemy pięknego występu!

Praca uczniów klasy 3 podczas opracowywania tematu ŻYWIOŁY.

Otrzęsiny klasy 4.


Uczniowie mieli okazję wykazać się w 4 konkurencjach: skok kangura, bieg sztafetowy z przeszkodami, drużynowe tarcie marchewki i spacer z jajkiem na łyżeczce. Czwartoklasiści spisali się na medal. Na koniec wszystkich czekał słodki poczęstunek.

Święto Pieczonego Ziemniaka.

Wtorkowy, deszczowy dzień uczniowie klas 1-3 z Opola spędzili w Bajkowym Lesie w Łubnianach. Obchodziliśmy tam Święto Pieczonego Ziemniaka. Czekało na nas wiele atrakcji, takich jak: warsztaty ziemniaczanych pieczątek, zabawy na świeżym powietrzu, ognisko z pieczonym ziemniakiem. Na koniec czekała nas wielka niespodzianka- wyjątkowo udane grzybobranie w pobliskim lesie. W międzyczasie mogliśmy obcować ze zwierzętami, karmić je. Ulubieńcem wszystkich został Snowy- Golden Retriver, który skradł serce niejednego ucznia.

Klasa druga podczas tworzenia żywego drzewa/ wychowanie kosmiczne.

Dzień Chłopaka u naszych najmłodszych uczniów.

Piękne występy naszych uczniów na Przeglądzie Piosenki Niemieckojęzycznej.

Jesienne stacje w klasie II

Dnia 27.09.2017 klasa II miała okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach poświęconych jesieni. Uczniowie mogli m.in. poznać budowę grzyba, liścia oraz warstwową budowę lasu. Nie zabrakło również stacji, gdzie uczniowie mogli wykazać się kreatywnością. Podczas zajęć dzieci mogły wykonać papierowe liście oraz leśne zwierzątka. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach i sumiennie rozwiązywały wszystkie zadania. Zajęcia można zaliczyć do bardzo udanych.

Nasi zachwyceni uczniowie na 1. JugendFestiwalMłodych w Opolu

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017/2018

W poniedziałkowe, słoneczne popołudnie,  4 września uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego Stowarzyszenia Pro Liberis Silesiae w Opolu- Malinie uroczyście rozpoczęli nowy rok szkolny 2017/2018. Dla wszystkich był to moment wzruszeń i radości. Jednak najbardziej podekscytowani byli pierwszoklasiści, którzy najpierw musieli przejść mini test dojrzałości szkolnej, by potem przyjąć pasowanie z rąk Pani wicedyrektor oraz otrzymać wymarzony prezent na ośmioletnią już przygodę z edukacją. Całe grono pedagogiczne, rodzice i najważniejsi w tym dniu- uczniowie wkroczyli do murów szkoły z uśmiechem na twarzy! Życzymy wszystkim samych sukcesów i wielu okazji do ich osiągnięcia.