AKTUALNOŚCI


DRODZY RODZICE TRWAJĄ ZAPISY DO NASZEJ PLACÓWKI

Samorządowa poczta walentynkowa!

 

Nasz bal karnawałowy

Dnia 13.02 odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas I-III.  Uczniowie rozpoczęli zabawę w godzinach porannych. Podczas balu odbyło się wiele konkursów. Nie zabrakło również porywającej muzyki do której dzieci tańczyły w parach, osobno i całą grupą w kółku. Po wielu atrakcjach uczniowie zmęczeni ale weseli wrócili do szkoły.

Ferie


Drugi dzień ferii odbył się w klimacie filmowym. Nominowany do Oskara film animowany "Miirai" zrobił na dzieciach ogromne wrażenie, a warsztaty robienia przypinek sprawiły im mnóstwo radości a to wszystko w kinie Meduza. Zyczymy Wszystkim równie udanych ferii!

Konkurs Archimedes


Zakończył się ogólnopolski konkurs Archimedes, który cieszył się dużym zainteresowaniem naszych uczniów. Byli wśród nich także laureaci I stopnia zdobywając niemal maksymalną liczbę punktów - Jakub (kl. III) oraz Nadia (kl. III). Na wszystkich uczestników czekały atrakcyjne nagrody.  Gratulujemy!

Dzień Seniora


Dziś, 22.01.2019 odbyło się wielkie święto, które przygotowali uczniowie klas 1-3. Dzień Seniora! Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, teatralne, recytatorskie oraz grali na instrumentach. Wszystko to w uroczystej i ciepłej atmosferze, przy kawie i słodkościach przygotowanych przez rodziców.

Nasze zajęcia sportowe:

Zajęcia fitness z piłkami FitBall w ramach lekcji Wychowania fizycznego dla dziewcząt

Czytanie nie musi być nudne. Na języku niemieckim bawimy się i czytamy równocześnie.

Konkurs recytatorski na etapie szkolnym "Jugend trägt Gedichte vor!"

.jpg

 

Projekt: "Lektura w działaniu"

Nasza klasa 4 zamieniała się ostatnio w prawdziwą Akademię pana Kleksa! Do lektury podeszliśmy, jak zwykle twórczo. Nasza nauczycielka zamieniła się w pana Kleksa i obiecała "pootwierać nam głowy" - było trochę strachu, ale potem ... wspólnie tworzyliśmy opracowanie lektury - które zawiesiliśmy niczym ubranie na wieszaku. Następnie mieliśmy lekcję kleksografii, nitkowania imion, plakatowania, założyliśmy też szpital dla "chorych" książek. Plan lektury został rozlokowany w pokojach domku (atrapy naszej Akademii). Za wszystkie działania byliśmy nagradzani kolorowymi piegami...

W czwartek, 10.01.2019 nasza klasa 2 kręciła teledysk do piosenki "I'm a little Snowman". Zbudowaliśmy też tytułowego bałwanka. Efekt końcowy wkrótce

Na dworze plucha, ale w świetlicy nie ma nudy! Każdy znajdzie coś dla siebie.

Dziś przyszła wreszcie prawdziwa zima. Śnieżnego szaleństwa nie było końca!

Z dziennikarską i przedświąteczną wizytą u Prezydenta

W przedświąteczny czas zawitaliśmy z wizytą w Ratuszu Miasta Opole. Najpierw  zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie  przez Wiceprezydenta Miasta Opola - Macieja Wujca, po obdarowaniu słodyczami, zapoznano nas z tajnikami pracy prezydenta, a także zdradzono rąbek tajemnicy odnośnie najbliższych planów,co do przebudowy miasta.. możemy tylko napisać, że. powstanie aquapark ;-) . Następnie wraz z Prezydentem Miasta Opola - Arkadiuszem Wiśniewskim  - kolędowaliśmy dwujęzycznie! Prezydent zaprosił nas do stołu, przy którym mieliśmy możliwość przeprowadzenia profesjonalnego wywiadu. Po sesji zdjęciowej uczniowie z koła dziennikarskiego naszej szkoły  pytali m.in. o ulubioną książkę, czy miejsce w Opolu, a także o naszą szkołę. Ku naszej radości Prezydent doskonale zna naszą placówkę, docenia jej innowacyjność, sposób nauczania i ...  obiecał nas odwiedzić. Trzymamy za słowo i zapraszamy! 

Jasełka oraz Wigilia w Szkole.

Wspólne szkolne i klasowe kolędowanie: wspaniałe jasełka i wiele smakołyków towarzyszyło nam poprzez ostatni wspólny dzień w mijającym roku kalendarzowym. Dziękujemy za wiele cudownych chwil razem!

Niecodzienne warsztaty świąteczne

Dnia 14.12.2018 uczniowie klasy III-V z Opola brali udział w świątecznych warsztatach florystycznych z mistrzynią  Polski i sędzią międzynarodowym  p. Moniką Bębenek. Podczas zajęć dzieci wykonały anioła oraz gwiazdę betlejemską z żywych kwiatów. Uczniowie tworzyli również świąteczne stroiki, które mogli później zabrać do swoich domów. Zajęcia ciekawe i budzące zacięcie florystyczne...bardzo dziękujemy!

Z wizytą na poczcie

Uczniowie klasy III odwiedzili  10.12.2018 główną siedzibę Poczty w Opolu. Uczniowie poznali pracę listonosza, zwiedzali wszystkie pomieszczenia znajdujące się na poczcie oraz samodzielnie stworzyły i zaadresowały pocztówkę do najbliższych osób z rodziny. Następnie każdy uczeń kupił i nakleił znaczek w odpowiednim miejscu i oddał swoją korespondencję pani przy okienku.

Jarmark Adwentowy

Mimo kapryśnej aury bardzo udany Jarmark Bożonarodzeniowy z wieloma kulinarnymi niespodziankami i prawdziwie gorącą i serdeczną atmosferą! Bardzo dziękujemy!

Mikołajki klasy 5 w kinie Meduza

Nasi uczniowie w kinie Meduza na zajęciach warsztatowych.

Uczniowie naszej szkoły z śpiewem na ustach robią niespodziankę w dniu Św. Mikołaja starszym, samotnym osobom!

 

Akcja "Szlachetna Paczka" Po raz kolejny uczniowie i rodzice okazali ogromne serce zbierając różnorodne produkty w ramach akcji "Szlachetna Paczka". Bardzo dziękujemy!

 

W Gliwicach


Uczniowie naszej szkoły na przepięknym przedstawieniu "Królowa Śniegu" w Teatrze Miejskim w Gliwicach.
Opowieść o ponadczasowych wartościach wzruszyla niejednego widza.
 
Podróż przez historię Śląska w rewelacyjnym Muzeum Śląska w Katowicach.

Mikołajki klasy 4 ZSP Fundacją DOM

Hoł hoł hoł!
Nasi uczniowie klas 4 ZSP Malina w Opolu świętowali 6. grudnia nietypowo.
Wspólnie z podopiecznymi Fundacji DOM w Opolu udowadniali, że dzieci świetnie dogadują się z osobami niepełnosprawnymi. Warsztaty zajęciowe łączyły w sobie lekcję tolerancji, otwartości na innych, a także dały możliwość świetnej zabawy. 
 
Przy pysznym poczęstunku w postaci przywiezionych przez gości pierniczków, powstawały piękne drewniane dzieła - choinki, przyprószone śniegiem i ozdobione bombeczkami, całkowicie eko - malowane farbami kredowymi. Poznaliśmy też nowy instrument muzyczny - tzw. janczary, na których próbowaliśmy grać... Całość zakończyło wspólne kolędowanie.
 
Dziękujemy za wspaniałe Mikołajki!

Niezapomniany Mikołaj

Uczniowie naszej szkoły byli na szczególnej wycieczce 4 grudnia we Wrocławiu. W Teatrze Lalek zobaczyli przedstawienie "Czarodziejski flet" W. A. Mozarta. Bezpośrednio po nim wraz z Papageną zwiedzili miejsce, w którym przechowywane są różne lalki. Dzieci wróciły zachwycone również jarmarkiem świątecznym na wrocławskim rynku, jak również światem dolnośląskiej kolei w miniaturze.

Krótka fotorelacja z wspaniałych wrażeń z Euroweeku.

Teatr Kamishibai i goście z Niemiec na zajęciach języka niemieckiego. Dziękujemy

 

Nasi uczniowie wykazali się aktywnością na spotkaniu Klubów Odkrywców Niemieckiego.

Nastrojowe obchody święta św. Marcina w Opolu z niecodziennym przedstawieniem i przepysznymi rogalami marcińskimi.
Bardzo dziękujemy!

Euroweek 2018 
Nasi uczniowie zachwyceni Euroweekiem


.jpgW fabryce słów- niecodzienna przygoda teatralnaVII Niemieckojęzyczne Konferencje Teatralne w wydaniu naszych najmłodszych aktorów.
Prawdziwe talenty! Gratulujemy!

Zajęcia Kreatywnego Pisania

W roku szkolnym 2018/2019 na zajęciach Kreatywnego Pisania realizujemy projekt pod nazwą „Klasowa książka”, który pokazuje uczniom, że obcowanie z książką to nie tylko czytanie, ale także ekscytująca i pełna niespodzianek przygoda...

Uczniowie klas 4 i 5 tworzą własną książkę. Przez sformułowanie „książka” rozumie się pracę wykonaną na min.30 złączonych kartkach papieru, zawierającą tekst oraz ilustracje, tworzącą spójną całość. Tematyka, technika wykonania, są dowolne, ale bohaterami muszą być uczniowie naszej szkoły! Co tydzień uczniowie będą tworzyć kolejne karty swoich opowiadań, aż do końca roku, by w nowym roku uświetnić swoje prace pięknymi okładkami.

 

Dzieci z zapałem tworzą i już powstają pierwsze dzieła...

Nasi młodsi i trochę starsi mistrzowie tabliczki mnożenia.

Projekt: Cztery Żywioły

Podczas dzisiejszych zajęć uczniowie klasy III dowiedzieli się o korzyściach i zagrożeniach wynikających z istnienia czterech żywiołów. Dodatkowo uczniowie wykonali plakaty, gdzie każda grupa miała za zadanie opisanie danego zjawiska.

Akcje naszego Samorządu Uczniowskiego
Konkurs Kocham Cię szkoło i quiz o nauczycielach w trakcie Dnia Nauczyciela w Malinie.

Nasi uczniowie świętują Dzień Ziemi

W szkole w Opolu gościliśmy specjalistów - dietetyków, którzy opowiedzieli uczniom o zagrożeniach wynikających z niewłaściwego odżywiania się.

Nasi uczniowie świętują Dzień Ziemi

 

Krótka historia pisma.

Uczniowie klasy piątej w ramach zajęć poznali historię pisma na przestrzeni wieków - wysłuchali interesujących opowieści i brali udział w aktywnych ćwiczeniach. Poznali również materiały piśmiennicze: od tabliczki glinianej, poprzez papirus, pergamin, aż do książki. Mogli także wypróbować własnych sił rozszyfrowując trudne, ale jakże ciekawe rodzaje pism.

Lektura całkiem inaczej...

"Tajemniczy ogród" to książka, która zainspirowała dzieci z klasy 4 do stworzenia własnego "żywego ogrodu", podsumowującego poznaną lekturę. Na lekcji języka polskiego powstały ciekawe kolaże treści książkowych z ogrodową zielenią...

01.10.2018 nasi uczniowie na festiwalu piosenki niemieckojęzycznej w Gminie Tarnów Op.

Wyjazd uczniów klasy I-III do Gospodarstwa Agroturystycznego "Jabłoniowy Sad" w Szczedrzyku.

Wycieczka uczniów do Gospodarstwa Agroturystycznego odbyła się w czwartek (27.09.2018). Na miejscu czekało wiele niespodzianek dla naszych uczniów. Dzieci odwiedziły tłocznię soków, stworzyły domek dla owadów, oraz miały możliwość przejścia przez ścieżkę sensoryczną. Na koniec zostało zorganizowane ognisko. Dzień zaliczamy do bardzo udanych.

Dzisiaj w naszej szkole świętowaliśmy "Europejski Dzień Języków". Dzieci miały sporo dobrej zabawy.

Dzień pieczonego ziemniaka

Dnia 21.09.2018 w naszej szkole obchodziliśmy święto pieczonego ziemniaka. Uczniowie klas 1-3 poznali historię powstania ziemniaka, wykonali "ziemniaka-cudaka" oraz każdy mógł wykonać swoją ziemniaczaną pieczątkę. Nie zabrakło również stacji, gdzie uczniowie mogli wykazać się kulinarnie, tworząc szaszłyki z ugotowanych ziemniaków oraz innych warzyw.

W "Jabłoniowym Sadzie"

Klasa 4 i 5 na ciekawych dwujęzycznych zajęciach o sadzeniu jabłoni,produkcji soku,smażenia naleśników w Gospodarstwie Agroturystycznym Jabłoniowy Sad w Szczedrzyku. Z uszanowaniem

Aktywne zajęcia z wychowania fizycznego.

„MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI”

W 2003 r. Peter H. Reynolds wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. Opowiastka zawarta w “The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i tak w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia.

W piątek – 13 września - obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień kropki”. Uczniowie klas 4 i 5 przyszli do szkoły ubrani w „kropkowe stroje”. Na języku polskim tworzyli ciekawe kropkowe prace. Dzieci wyszukiwały „kropkowane” części mowy oraz odkrywały swoje talenty na „kropkowych” kartkach. Następnie tworzyły niezwykły plakat, którego motywem przewodnim była kropka. Na koniec klasie odbyła się sesja zdjęciowa i ... kropka.

Kreatywna praca na świeżym powierzu Uczniowie za pomocą masy solnej stworzyli maski, które zostały przyklejone do pnia drzewa.

 

Nowy rok szkolny 2018/2019 powitany z radością i uśmiechem.

Po dwumiesięcznym odpoczynku powitaliśmy w szkole wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli. Życzymy wszystkim wielu sukcesów, wyzwań oraz ciekawych doświadczeń.


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19

w poniedziałek 03.09.2018 o godzinie 8.30/ Zapraszamy!

jpg
Cieszymy się na wspólną przygodę edukacyjną!