Zajęcia dodatkowe

Nasi uczniowie wykonują kreatywne prace w związku z nadchodzącym dniem kota, ulubieńcem większości dzieci i dorosłych.

Kreatywne zajęcia plastyczne na świetlicy.

Zima na zajęciach świetlicowych.

Dodatkowe zajęcia muzyczne: gitary.

Nasze zajęcia świetlicowe.

Dziś na świetlicy pachniało pysznymi wypiekami naszych uczniów - dzieci podczas zajęć kulinarnych wykonały mleczne bombki i maślane ciasteczka.

Zajęcia świetlicowe w naszej szkole.

Nasi uczniowie uczyli się, jak bezpiecznie łapać owady oraz na co zwracać uwagę przy oznaczaniu ich gatunku.

Poznali także budowę owadów. Po zakończonych zajęciach, materiał został zabezpieczony w probówkach Eppendorfa. Pozyskane materiały zostaną wykorzystane na lekcjach przyrody i biologii. Żywa lekcja przyrody w trakcie zajęć świetlicowych bardzo przypadła im do gustu.

Lego na świetlicy

Udało się! Dziś powstał świetlicowy kącik LEGO z przyniesionych przez naszych uczniów klocków. LEGO uwielbiają wszyscy, więc nawet przy segregowaniu klocków była dobra zabawa.

Zajęcia plastyczne na świetlicy w szkole.

Jesień na zajęciach świetlicowych.

Zajęcia Kreatywnego Pisania

W roku szkolnym 2018/2019 na zajęciach Kreatywnego Pisania realizujemy projekt pod nazwą „Klasowa książka”, który pokazuje uczniom, że obcowanie z książką to nie tylko czytanie, ale także ekscytująca i pełna niespodzianek przygoda...

Uczniowie klas 4 i 5 tworzą własną książkę. Przez sformułowanie „książka” rozumie się pracę wykonaną na min.30 złączonych kartkach papieru, zawierającą tekst oraz ilustracje, tworzącą spójną całość. Tematyka, technika wykonania, są dowolne, ale bohaterami muszą być uczniowie naszej szkoły! Co tydzień uczniowie będą tworzyć kolejne karty swoich opowiadań, aż do końca roku, by w nowym roku uświetnić swoje prace pięknymi okładkami.

 

Dzieci z zapałem tworzą i już powstają pierwsze dzieła...

Kreatywna praca na świeżym powierzu Uczniowie za pomocą masy solnej stworzyli maski, które zostały przyklejone do pnia drzewa.

 


Kółko z języka angielskiego

Na kółku języka angielskiego:

- rozwijamy zdolności i zainteresowanie językiem angielskim oraz  poprawiamy kompetencje językowe w zakresie 4 sprawności

- poznajemy nowe struktury leksykalne i gramatyczne 

- rozszerzamy słownictwo poznawane na lekcjach języka angielskiego oraz przygotowujemy się do skutecznego używania języka angielskiego w codziennych sytuacjach.

- usamodzielniamy się poprzez  korzystanie ze słowników i materiałów źródłowych, korzystanie z platform edukacyjnych oraz metod i narzędzi edukacji interaktywnej. Podczas zajęć przygotowujemy się również do konkursów.

Klub Odkrywców Języka Niemieckiego

Do głównych celów Klubu Okrywców Języka Niemieckiego należy zdobywanie wiedzy na temat kultury i życia społeczno-gospodarczego Niemiec i innych krajów niemieckojęzycznych oraz wielokulturowej historii Górnego Śląska. Kolejnym z celów jest kształcenie kompetencji z  języka niemieckiego. W ramach zawartej współpracy nasz Klub Odkrywców może realizować ciekawe tematy  korzystając ze świetnych materiałów dydaktycznych.


Chórek szkolny

Chórek szkolny jest prowadzony w ramach zajęć dodatkowych i uświetnia swoim śpiewem szkolne uroczystości. Na zajęciach ćwiczymy dykcję i  emisję głosu a przede wszystkim miło spędzamy wspólnie czas!


Kółko dziennikarskie

W naszej szkole odbywa się koło dziennikarskie, na którym uczniowie zdobywają i pogłębiają swoją wiedzę na temat warsztatu i pracy dziennikarza. Co tydzień zapoznają się z istotnymi problemami etyki dziennikarskiej, poszczególnymi gatunkami, z rolą mediów i ich wpływem na rzeczywistość. Na zajęciach uczniowie sami podejmują działania, mające na celu wydanie gazetki szkolnej. Praca dzieci polega przede wszystkim na gromadzeniu informacji o odbywających się w obrębie szkoły wydarzeniach, jak również na redagowaniu sprawozdań z wycieczek, przeprowadzaniu wywiadów z interesującymi osobami, pisaniu notek czy artykułów. Uczniowie są ciekawi świata, ale mocno zaakcentowane zostaną w gazetce tematy związane głównie z ich zainteresowaniami. Kółko ma także na celu rozwijanie osobowości uczniów, poprzez różne formy aktywności, które oparte są na ich pomysłowości i zaangażowaniu. Uczymy się pracować w grupie, gdzie przydzielone zostają poszczególne role, które mają przygotować do ponoszenia odpowiedzialności za realizację  indywidualnych, jak również wspólnie realizowanych zadań. Staramy się być osobami dociekliwymi, uczmy się odważnie podejmować wszelkie decyzje i stawiamy czoła przeciwnościom, jakie stoją nam na drodze. Na kółku dążymy do osiągnięcia sukcesu, nie tylko jakim jest wydanie gazetki, ale przede wszystkim do lepszego poznania siebie i swoich możliwości.